VEOL - Eleinte Odin a gazdájára vetette rá magát, de később már a késelőtől is megóvta.
Molnár Zoltán és lánya, Molnár Ágnes története különleges kapcsolatot és elhivatottságot mutat be a kutyák iránt. Mindketten a kutyás rendőrség munkatársai - nem véletlenül.
A Sümeg városában élő család életét érdekes fordulatok alakították, hiszen ma már mindketten a Komárom-Esztergom vármegyei rendőrség kötelékében dolgoznak - derül ki a Zsaru Magazin legújabb cikkéből. Zoltán, aki kezdetben férfiszabóként szerezte meg a szakmáját, kutyák iránti vonzalma már gyermekkora óta jelen van, hiszen egy kutyaszerető családban nőtt fel. Érdeklődése a kutyák viselkedése iránt mélyebb megértéshez vezetett, amikor egy könyv felfedte előtte, hogy miért döntött egy német juhász kutya más gazda mellett, annak ellenére, hogy Zoltán töltötte vele a legtöbb időt. Ez a kérdésekkel teli kíváncsiság vezette végül a kutyás rendőri pályához, így ma a Tatabányai Rendőrkapitányság körzeti megbízottjaként tevékenykedik. Ezen kívül az Országos Polgárőr Szövetség Kutyás Szolgálati és Állatvédelmi Tagozatának vezetőjeként is ismert, valamint saját kutyaiskoláját irányítja, amely már évtizedek óta elkötelezetten segít a viselkedési problémákkal küzdő kutyák nevelésében.
Molnár Ágnes, a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság elkötelezett kutyavezetője, már kislányként megfogalmazta magában, hogy a kutyák világában szeretne elmélyedni. Gyermekkori álma az állatorvosi pálya volt, azonban apja inspiráló hatása végül a rendőri hivatás felé terelte. Édesapjával közösen teljesítette a szolgálati kötelezettségeket, ami megerősítette benne a rendőrként való elhelyezkedés iránti vágyat. A körmendi tiszthelyettesképző sikeres elvégzése után új kihívások elé nézett, amikor Budapestre került, ahol kutyás szolgálatot alapítottak Tatabányán, és ő is csatlakozott ehhez a dinamikus csapathoz.
Első kutyája, egy belga juhász nem fogadta el őt gazdájának, majd egy különösen problémás kutyával, Odinnal kezdett dolgozni, aki több embert is megharapott. Kapcsolatuk elején Odin Ágnesre is rátámadt, többször megharapta az alkarját, letépte a kabátját, és a későbbiekben ezt többször megismételte. A közel két hónapig tartó háborút végül Ágnes nyerte meg, mert úgy gondolta, ez a kutya egyszer az életét fogja megvédeni. És ez így is volt számos kemény helyzetben, például amikor valaki késsel támadt rá. Ma egy tetoválás takarja Ágnes alkarján az egykori harapás nyomát: Odin képe.
Ágnes jelenleg a Nemzeti Közszolgálati Egyetem közrendvédelmi szakán tanul, s kutyás témában végzett kutatásait széles körben elismerik. Elkötelezett célja, hogy hozzájáruljon a szolgálati kutyák képzésének innovációjához, valamint hogy népszerűsítse a felelősségteljes állattartás fontosságát Magyarországon. Családjának története jól tükrözi, hogyan formálta a kutyák iránti szenvedély mindkettőjük életpályáját és szakmai tevékenységét.