Tánczos Barna a Krónikának nyilatkozva az "elhalasztott" nyugdíjemelés kérdéséről és a közös teherviselés fontosságáról fejtette ki gondolatait. A politikus hangsúlyozta, hogy a nyugdíjak emelése elkerülhetetlen, ugyanakkor a társadalomnak együtt kell műk


A harmadik elv a kiszámíthatóság, amely azt jelenti, hogy a következő éveket úgy kell megterveznünk, hogy reális és megvalósítható költségvetéseink legyenek, elkerülve ezzel a közbeni módosításokat. Senkinek, beleértve a miniszterelnököt és más vezetőket, nem szabad ígérgetnie semmiféle fizetés- vagy nyugdíjemelést, ha tudja, hogy ez csupán átmeneti megoldás, és hosszú távon nem tartható fenn.

Zárjuk le a 2024-es évet, tekintsünk vissza minden aspektusból: mentalitás, hozzáállás és költségek terén is. Legyen 2025 a józan ész éve, ahol a kiszámíthatóság, a közös felelősség és a szolidaritás kerül a középpontba. Célunk, hogy együtt viseljük a terheket, és egységesen haladjunk előre, megerősítve közösségünket és egymás iránti elkötelezettségünket.

- Megemlítette a költségvetést: milyen ütemben halad a 2025-ös költségvetés tervezése?

Január 27-ig összeállítjuk a költségvetés-tervezetet, melyet előterjesztünk a koalíció és a kormány elé; ezt követően pedig megkezdődhet a parlamenti elfogadás folyamata.

- Visszatérve még a tavalyi év végén elfogadott salátarendeletre, úgy érzi, hogy az állami szféra kiadásainak a csökkentése meghozza a várt hatást?

- Nincs más alternatíva. Azokkal a költségvetési kiadásokkal, amelyeket 2024-ben láttunk, nem lehet fenntartható költségvetést elfogadni se 2025-re, se 2026-ra, se 2027-re. Az egyetlen megoldás, hogy visszafogjuk a felelőtlen költekezést, és egy olyan karcsú államot hozunk létre, amely kiszolgálja az állampolgárokat.

- A tavalyi év arról szólt, hogy sorra vonultak ki a közszféra különböző ágazatainak képviselői tüntetni. A szakszervezetek eddigi állásfoglalásai alapján most is ez várható. Biztos, hogy nem fognak engedni azok a pártok ennek a nyomásgyakorlásnak, amelyek hagyományosan mindig hajlamosak voltak erre, és teljesítették a követelések legalább egy részét?

Szerintem a legjobb megoldás, ha nyílt párbeszédet folytatunk, és világosan bemutatjuk a partnereinknek a vállalható, kifizethető összegeket. Ez segíthet abban, hogy meggyőzzük őket arról, hogy jelenleg a stabilitás kiemelkedően fontos. Elengedhetetlen, hogy a 2024-es költségeket rendezni tudjuk, és kerüljük a felelőtlen ígéretek vállalását.

Related posts