Kína COVID-járvánnyal kapcsolatos álláspontja továbbra is vitatott kérdés. Az utóbbi időszakban felmerült kérdések arra irányulnak, hogy a vírus laboratóriumi körülmények között szabadult-e el, vagy természetes úton terjedt el. A témával kapcsolatos disku


Kína ismételten hangsúlyozza, hogy a koronavírus-járvány forrása nem az ő területükön keresendő, hanem az Egyesült Államokból származhatott. Egy friss dokumentum szerint az amerikai kormány politikai eszközként használja a járvány eredetével kapcsolatos kérdéseket, miközben Kína időben és átlátható módon osztotta meg az információkat a WHO-val és a globális közösséggel. A Fehér Ház április 18-án elindította a koronavírus-járvánnyal foglalkozó hivatalos honlapját, ahol azt állítják, hogy a vírus egy kínai laboratóriumból származó kiszivárgás következményeként jelent meg.

Kína szerdán közzétett egy fehér könyvet, amely a világjárványra adott válaszlépéseit taglalja, és benne megerősítette azt az álláspontját, hogy a koronavírus-járvány esetleg az Egyesült Államokból indult. A dokumentum megjelenésére akkor került sor, amikor a Fehér Ház április 18-án elindította a koronavírus-járványról szóló hivatalos weboldalát, amelyen azt állítják, hogy a járvány hátterében egy kínai laboratóriumból származó szivárgás állhat.

A kínai államtanács tájékoztatási hivatala által közzétett legfrissebb kiadványban Peking azzal vádolja Washington-t, hogy politikai tőkét próbál kovácsolni a koronavírus-járvány körüli eseményekből. A dokumentum egy Missouri állambeli pert emel ki, amelynek következményeként 24 milliárd dolláros kártérítési ítélet született Kína ellen. Az ítélet indoklása szerint az ázsiai ország egészségügyi védőeszközöket halmozott fel, és eltitkolta a járvány kitörésének valódi körülményeit.

A legújabb jelentés alapján Kína időben tájékoztatta az Egészségügyi Világszervezetet (WHO) és a nemzetközi közösséget a releváns adatokról. A dokumentum hangsúlyozza, hogy a WHO és Kína közötti közös kutatás eredményeként arra a megállapításra jutottak, miszerint a laboratóriumi szivárgás lehetősége "rendkívül valószínűtlen".

Amerikának nem szabadna továbbra is süketnek és némának tettetnie magát, hanem reagálnia kellene a nemzetközi közösség jogos aggodalmaira

- írták. "Jelentős bizonyítékok utalnak arra, hogy a koronavírus-járvány korábban bukkanhatott fel az Egyesült Államokban, mint a hivatalosan bejelentett időzítés, illetve korábban, mint Kínában" - szögezték le.

A kínai nemzeti egészségügyi bizottság egyik tisztviselőjét idézve azt is közölték, hogy a származási hely nyomon követésével kapcsolatos munka következő lépéseként az Egyesült Államokra kellene összpontosítani.

Related posts