Érkezett egy sokoldalú MSI monitor, amely kifejezetten a profi játékosok igényeihez lett tervezve!


A 600 Hz-re képes, minden földi jóval megspékelt újdonság felvette a vaskesztyűt bizonyos sztereotípiákkal szemben.

Az MSI bemutatta az MPG 242R X60N típusjelű gaming monitorát, amelynek 24,1 hüvelykes, Full HD-s Rapid TN panelje 600 Hz-es képfrissítési rátát ígér, ráadásul FRC segítségével 1,07 milliárd színt tud megjeleníteni, és még a VESA DisplayHDR 400-as minősítést is kiérdemelte.

Az Adaptive-Sync technológiával felszerelt monitor tipikus fényerőssége 350 cd/m², amely HDR üzemmódban akár 500 cd/m²-re is emelkedik. A készülék statikus kontrasztaránya 1000:1, amit 0,1 ezredmásodperces szürkéből szürkébe váltási idővel kombinál. A PiP és PbP funkciókkal ellátott kijelző impresszív színtérlefedettséggel büszkélkedhet, hiszen az sRGB, DCI-P3 és Adobe RGB színtér 119%, 93% és 89% lefedettségét biztosítja. A mozgás elmosódásának csökkentésére pedig a MPRT Sync technológia szolgál, amely simább és élesebb képet eredményez.

A mesterséges intelligencia által hajtott gamer okosságokat felvonultató OSD menüből nem hiányzik a többféle virtuális képarány támogatása, és ezek között - a klasszikus FPS-ek mágusainak örömére - ott van a 4:3 is, 1280x960 vagy épp 1024x768 pixeles felbontással kísérve. Természetesen a zoomolás és a dedikált, 120 Hz-es konzol mód szintén kipipálható a HDMI CEC funkcióval barátságot ápoló kijelző arzenáljában, a különböző beállításokat pedig elérhetjük a Gaming Intelligence szoftverből, ha nincs kedvünk fizikai kezelőszervekkel bajlódni.

A KVM periféria lenyűgöző fedélzetén található egy HBR3-as DisplayPort 1.4a, két HDMI 2.1 bemenet, valamint egy USB Type-C port, amely képes videojelet továbbítani és akár 98 wattnyi energiát is biztosítani. Emellett három USB 2.0 csatlakozó és egy 3,5 mm-es jack aljzat is helyet kapott. A talpazat, amely 100 x 100 mm-es VESA rögzítőponttal rendelkezik, praktikus kábelvezető résszel van ellátva, így könnyedén mozgatható, beleértve a kényelmes kétirányú pivot funkciót is. A hátsó burkolatot a Windows Dynamic Lighting validációval ellátott, címezhető fénycsík teszi még vonzóbbá. Most már csak az ár kérdése maradt, ami felveti a kérdést: megéri-e az investíció?

Related posts