Schmidt Pál Miskolcon osztotta meg gondolatait a decentralizációról, amelyet az olimpiai események szellemében kívánnak megvalósítani.
A lap megjegyzi, hogy a jövőbeli olimpiai házigazdák számára egyre fontosabbá válik a decentralizált szervezés.
Itthon hol erősebb, hol gyengébb jeleket sugároznak azok, akik a világ legnagyobb sportversenyét szeretnék a magyar fővárosba hozni. Azzal mindenki tisztában van, hogy az egykori hosszú és költséges kandidációs folyamatot felváltották a célzott tárgyalások: ennek jegyében a Nemzetközi Olimpiai Bizottság eszmecserét folytat az általa kiszemelt világvárossal, amelyet arról győz meg, hogy a metropolisznak (és országának) a rohamos fejlődés érdekében szüksége van az olimpia eseményére - írta a boon.hu.
Schmitt Pál valóban meglepte a miskolci közönséget azzal, amit Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye központjából osztott meg, és amelyet a kivetítőn is szemléletesen bemutatott:
- Itt van ez a szép, csaknem tizenötezer néző befogadására alkalmas diósgyőri stadion. Egyáltalán nem eretnek gondolat, hogy az arénában csoportmeccseket játszhatnának a gyeplabdázók, a labdarúgók és a rögbisek. Természetesen mindent át kellene gondolni: az üzemeltetést, az élelmezést, a kiszolgálást, a közlekedést, az elhelyezést, az energiaellátást, a szemétszállítást, a beléptetést és a védelmet. Manapság már nem lehet azt csinálni, amit korábban Békéscsabán tettek: éspedig azt, hogy a tornászoknak építettek egy csarnokot. Az ilyen és ehhez hasonló létesítményeknek be kell fogadniuk a kézi-, a kosár- és a röplabdázókat, de akár további műfajok képviselőit is. A decentralizált, azaz nem központosított rendezés annyit tesz, hogy Miskolcon túl a Szeged melletti Maty-éri, mindent kielégítő pályán mérhetnék össze tudásukat a kajakosok és kenusok. A már meglévő budapesti komplexumokkal és a vidéki létesítményekkel együtt az ötkarikás játékokat szolgáló objektumaink mintegy kilencven százaléka készen van.