Sheryl Crow, a népszerű énekesnő, úgy döntött, hogy eladja Tesla autóját, ezzel fejezve ki ellenérzését Elon Musk legújabb döntései ellen. A művésznő ezzel a lépéssel szeretné felhívni a figyelmet a fenntarthatóság és a környezettudatosság fontosságára, m

A beérkezett összegek felhasználásával egy olyan rádiót segítettünk, amelyet a milliárdos támadása ért.
Sheryl Crow, az amerikai énekesnő, február 15-én megosztotta követőivel Instagram oldalán, hogy eladta a Tesláját. Az ebből származó bevételt pedig a National Public Radio (NPR) javára ajánlotta fel, amely az Egyesült Államok egyik legnevesebb közszolgálati rádiója. Az eseményről a Vanity Fair is beszámolt.
A szüleim mindig hangsúlyozták, hogy az emberek, akikkel körülveszed magad, nagy hatással vannak arra, aki vagy. Elérkezik az a pillanat, amikor meg kell hoznod a döntést arról, kivel szeretnél azonosulni. Viszlát, Tesla! Az adományomat a Musk elnök által fenyegetett @npr-nak juttattam el, abban a reményben, hogy az igazság továbbra is elérheti azokat, akik valóban kíváncsiak rá.
A poszt kísérőszövege világosan jelzi, hogy Sheryl Crow az ellenzők sorát gyarapítja, akik aggódnak az egyre növekvő politikai hatalommal bíró Elon Musk tevékenysége miatt. Sokan árnyékelnökként tekintenek rá, és a helyzetét körüljáró részletes elemzésünket itt találjátok.
A National Public Radio (NPR) támogatottsága nem véletlenszerű, hiszen Elon Musk a közelmúltban ismét kifejezte azt a nézetét, hogy az államilag finanszírozott média nem szükséges, és szerinte érdemes lenne megszüntetni olyan intézményeket, mint a Szabad Európa és az Amerika Hangja. Musk már korábban is bírálta a közszolgálati rádiót, követelve az állami támogatások eltörlését. Ezt a nyilatkozatot követően, miután az NPR kritikusan viszonyult a milliárdos által birtokolt X (korábban Twitter) platformhoz, a konfliktus még inkább felerősödött.