A tündérmese még koránt sincs vége: egy újabb top 10-es kihívást győzött le, és most már a franciák kedvence is elődöntőbe jutott!

A világranglistán 361. Lois Boisson azt követően, hogy a nyolcaddöntőben a harmadik kiemelt Jessica Pegulát búcsúztatta szetthátrányból, pályafutása első Grand Slam-negyeddöntőjében két szettben ütötte le a pályáról a világranglista-6. Mirra Andreevát a francia nyílt teniszbajnokságon. A fiatal orosz teniszező nem bírta a nyomást, mentálisan összeomlott, lefelé sétálva a pályáról pedig el is sírta magát. Boisson a második kiemelt Coco Gauff ellen vívja majd az egyik elődöntőt a Garroson.
Madison Keys, az Australian Open győztese, egy lenyűgöző tizenegy mérkőzéses győzelmi sorozattal érkezett meg a szerdai negyeddöntőjére. Ellenfele a második kiemelt Coco Gauff volt, aki eddig még egyetlen szettet sem veszített el a Garroson. Ezzel szemben Keysnek a harmadik fordulóban meccslabdákat kellett bravúrosan hárítania, ami még izgalmasabbá tette a találkozót.
Keys remek formában kezdte a délelőtti összecsapását a Chatrier zárt tetőszerkezete alatt, gyorsan elhúzott 4:1-re, miután háromszor is brékelte honfitársát. Gauff azonban nem adta fel, és sikerült visszaküzdenie magát a meccsbe; a szett végül egy hét nyert pontig tartó rövidítésbe torkollott, amelyből a tapasztalt Keys került ki győztesen: 8-6-ra megnyerte a tie-breaket, így az első szett is az övé lett. Gauff teljesítménye azonban nem volt zökkenőmentes, hiszen hét kettős hibát is elkövetett az első felvonás során, ami rávilágított arra, hogy a 2022-es Garros-döntős játékában sok hiba történt.
A második szett elején Gauff volt az, aki először fogadott eredményesen, duplabrékkel vezetett már 4:1-re, viszont egyenlíteni tudott Keys - rendkívül hullámzó volt a felek teljesítménye. 4:4 után már csak Gauff nyert gémet, egyenlített, majd a döntő felvonásban mindössze egy játékot engedélyezve leütötte a pályáról Keyst. A 21 éves Gauff 25. győzelmét aratta a Garroson, és elődöntőbe jutott. Ő volt ma a jobb játékos.
A centerpálya második mérkőzésére a szabadkártyával főtáblás Lois Boisson lépett pályára, aki kétségtelenül az idei Roland Garros legizgalmasabb története. A francia játékos a ranglista 300-as helyezése ellenére egészen a nyolcaddöntőig jutott a Grand Slam-viadalon. Ellenfele a hatodik kiemelt Mirra Andreeva volt, aki a salakos Grand Slam legfőbb esélyesei között szerepel.
A 18 éves orosz tehetség, Boisson, második szervagémjénél brékelt, vagyis elkezdte megmutatni, hogy mire képes. Sokkal összeszedettebb volt, ügyesen ütötte a vonalakat. Persze, ebben a helyzetben Boisonnak még nem volt tapasztalata, hiszen egy Grand Slam-negyeddöntőn szerepelt. Ahogy teltek a gémek, egyre inkább megtalálta a ritmusát a francia adogatásainak, és sikerült pontokat szereznie, ráadásul a hosszabb labdamenetekben is egyre inkább az ő akarata érvényesült. Andreeva játéka meglehetősen ingadozó volt, nem volt könnyű dolga, hiszen a teljes Chatrier-stadion a riválisa mellett szurkolt – Pegula ezt biztosan jól tudná illusztrálni.
A mérkőzés izgalmas pillanatai közé tartozott, amikor 3:1-nél az orosz teniszezőnek adódott lehetősége a dupla brék megszerzésére, ám Boisson remek védekezésével hárította a fogadóelőnyt, és ezzel kiegyenlített 3:3-ra. Ezt követően újabb fordulat következett be: Andreeva ismét győztes gémet szerzett a francia játékos szervája ellen, de a szett megnyerésére végül nem tudott sort keríteni. Boisson rendkívül veszélyes volt tenyeres oldalról, precízen és agresszíven ütötte a labdákat, és a tempója annyira dominálónak bizonyult, hogy sokkal erősebbnek tűnt, mint a világranglista hatodik helyezett orosz riválisa.
A hét nyert pondit magában foglaló tie-break igazi teniszcsemegét kínált, tele izgalmas labdamenetekkel. Az első szettlabda Andreevának jutott 6-5-nél, de a fiatal francia tehetség higgadtan hárította a nyomást. Néhány ponttal később Boisson végül kihasználta az orosz játékos kényszerű hibáját, és ezzel megnyerte a szettet. A Chatrier pálya szinte felrobbant a lelkesedéstől, a hangulat pedig egyszerűen fergeteges volt. Hát, mit is várhatnánk, amikor egy francia teniszezőt látunk játszani a Roland Garros legendás salakján?
A második szett elején összekapta magát Andreeva, próbált higgadta, ontan játszani, hibára kényszeríteni riválisát, ami össze is jött, mivel azonnal brékelt, és az első három gém az övé volt. Sőt, a negyedik játékban is volt esélye Boisson szervája mögött, de elrontott egy könnyű fonákot a hálónál, amivel gyakorlatilag odaajándékozta a gémet ellenfelének. Dühében többször megütötte combját az orosz, látszott rajta, mennyire feszült - ő sem játszott még elődöntőt a Garroson.
Ahogyan az gyakran megtörténik, Andreevában ez a pillanat örökre bevésődött: elvesztette a szervagémjét, majd 3:2-nél, amikor a francia már az egyenlítésért állt a vonalhoz, dühében egy labdát csapott el a pályán kívül. De ezzel még nem állt meg a bajai sorozat: a nyomás egyre inkább megviselte, és a székbíróval is heves vitába keveredett egy vitatott döntés után. Végül, egy kettős hibát követően ismét elbukta a szervagémjét, így 3:0-ról 3:4-re már Boisson került előnybe.
A fiatal francia rezzenéstelen arccal figyelte a történéseket, látszólag teljesen nyugodt volt, pedig valójában hatalmas bravúr küszöbén állt. A rövid pihenő ellenére Andreeva nem akarta elengedni az aktuális mérkőzést, próbálta összpontosítani az elméjét, és megfontolt ütéseket választani, remélve, hogy a francia játékosnál eluralkodik a feszültség.
Andreevának azonnal adódott egy lehetősége, hogy visszatérjen a meccsbe, amikor bréklabdához jutott. Boisson azonban nem hagyta magát, és két elképesztő első adogatással válaszolt, ezzel megőrizve a szerváját.
Csütörtökön zajlanak a francia nyílt teniszbajnokság női elődöntői, ahol különösen figyelemreméltó mérkőzés vár ránk Arina Szabaleka és Iga Swiatek között.
A nappali program záróakkordjaként lép pályára a világelső, Jannik Sinner, aki a meglepetésgyáros Alexander Bublik ellen küzd majd meg. Az este folyamán pedig a Roland Garros eddigi talán legjobban várt összecsapása következik: Novak Djokovics és Alexander Zverev izgalmas párharca.