Mi történhet, ha leülök egy több ezer Swarovskival ékesített műalkotásra? – tette fel a kérdést az a turistának nem éppen a legokosabb képviselője.

Olaszország festői városában, Veronában, a Palazzo Maffeiben található Nicola Bolla olasz művész lenyűgöző alkotása, a "Van Gogh" széke. Ez a darab a híres holland festő 1888-as Van Gogh széke című festményének székére emlékeztet. Azonban a kiállítás tragikus fordulatot vett: egy gyanútlan turista, aki a gyönyörű, Swarovski-kristályokkal díszített műalkotásra ült, annyira megterhelte azt, hogy az darabokra tört. A baleset nemcsak a művészeti értéket, hanem a látogatók figyelmét is felkeltette, emlékeztetve mindenkit arra, hogy a művészet tiszteletet érdemel.
A kiállítás látogatója elhatározta, hogy megörökíti magát a műalkotással, ám míg a kísérője ügyesen imitálta a leülést, ő valóban leült a festményhez tartozó székbe. A biztonsági kamera felvételei megörökítették a pillanatot, ahogy a szék – nem éppen erre a célra tervezve – azonnal összeroskadt a férfi súlya alatt. Miközben próbálta visszanyerni az egyensúlyát, kétségbeesetten kapaszkodott a falba, hogy elkerülje a földre zuhanást. Szerencsére a hátterében lévő festmények közül egyet sem sodort el a váratlan baleset során.
A New York Post azt írja, hogy a társaságában lévő nő megmentette a férfit, majd a páros kisietett a teremből.
A veronai Palazzo Maffei a közösségi médiában szégyenítette meg a turistákat, és megosztották a tetteikről készült felvételeket, amelyeket "felszínesnek" és "tiszteletlennek" neveztek. "Figyelmen kívül hagyták a művészet és a kulturális örökség tiszteletének minden szabályát" - írta a múzeum. A turisták szándékai egyértelműek voltak, a múzeum szerint szándékosan megvárták, hogy a biztonságiak elhagyják a termet, és fotózkodhassanak.
A közleményben nem derült ki, hogy a balesetet szenvedett turisták milyen állampolgárságból valók, és azt sem tudni, hogy a múzeum kártérítést követel-e tőlük, vagy esetleg jogi lépéseket tettek-e ellenük. A történet végül pozitívan zárult, hiszen a széket sikerült helyreállítani, bár az árát a múzeum nem hozta nyilvánosságra.