Megérkezett Guillermo del Toro Frankensteinjének első hivatalos előzetese, amely izgalmas betekintést nyújt a rendező egyedi világába. Az előzetes már most felkeltette a rajongók és a kritikusok figyelmét, ígéretes képi világa és lenyűgöző hangulata révén

Az első képkockák varázslatos, mégis hátborzongató látványt tárnak elénk, ígéretet téve egy elbűvölő rémmese felfedezésére.
Izgalmas esztendő vár a gótikus horrorfilmek kedvelőire – a Nosferatu után most Guillermo del Toro Frankenstein-feldolgozására készülhetnek a borzongásra éhes nézők. Az Oscar-díjas filmes mester új alkotása novemberben debütál a Netflix kínálatában.
A Mary Shelley örökérvényű klasszikusának adaptációja, a "Victor Frankenstein", egy zseniális, ám önző tudós történetét tárja elénk. A film felfedi, hogyan kelt életre egy borzalmas kísérlet során egy lényt, amely végül nemcsak az alkotó, hanem a tragikus sorsa beteljesedő teremtmény pusztulásához is vezet. E dramatikus és elgondolkodtató történet betekintést nyújt a tudomány határait feszegető ambíciók és a teremtés felelőssége közötti feszültségbe.
A filmben Oscar Isaac alakítja Victor Frankensteint, míg az általa teremtett lény bőrébe Jacob Elordi lép. A szereplők között találkozhatunk még Mia Goth-tal, Felix Kammerer-rel, Lars Mikkelsen-nel, David Bradley-vel, Christian Convery-vel, Charles Dance-szel és Christoph Waltz-cal is.
A mexikói filmes régóta dédelgette az álmát, hogy életre keltse a saját Frankenstein-interpretációját. Mary Shelley-hez fűződő különleges kötelékéről pedig már korábban is megosztotta gondolatait:
"A legfontosabb alak az angol irodalmi örökségből számomra - bármilyen hihetetlen is - egy tinédzser lány, név szerint Mary Shelley. Ő számomra olyan fontos figura, mintha a családomhoz tartozna. És oly sokszor, amikor fel akartam adni, amikor mások azt mondták, hogy az álmaim a filmekről és történetekről lehetetlenek, mindig rá gondoltam" - mondta del Toro 2018-ban A víz érintéséért nyert BAFTA-díja átvételekor.
Del Toro már hosszú ideje híres arról, hogy a szörnyfilmjeit nem csupán szórakoztatónak, hanem művészi értékű, díjnyertes alkotásoknak formálja. A 2006-os „A faun labirintusa” három Oscar-díjat zsebelt be, míg a 2017-es „A víz érintése” négy aranyszobrot kapott, beleértve a legjobb film és a legjobb rendező kategóriákat is.