Litkai Gergely véleménye szerint Aranyosi felé illendő lenne egy bocsánatkérés, azonban az események mögött inkább egy hecckampány húzódik meg.

Aranyosi Péter a 24.hu megkeresésére reagált, ám a Karinthy-gyűrűje visszavonásával kapcsolatban nem kívánt további részleteket megosztani, csupán annyit mondott, amennyit a reggeli Facebook-bejegyzésében már kifejtett.
Annyit azért hozzátett, hogy ez a történet szerinte nem róla szól. "Ez egy olyan politikai történés, amibe engem bele akarnak húzni. Rajtam csattan a dolog, de a művész- és humoristatársadalomnak el kell döntenie, hogy hallgat, hogy hangosan annyit mond, hogy ehhez nekünk nincs közünk, hogy köszönjük szépen, a lázításban nem veszünk részt."
A Dumaszínház művészeti vezetője, Litkai Gergely szerint is "a legszomorúbb az egészben, hogy ebből politikai ügy lett, miközben nem látható igazi jobbító szándék a kritikát megfogalmazó politikai szereplőktől, hogy javuljon a hazai közbeszéd színvonala, hogy cél legyen a másik embertársunk tiszteletben tartása. Ez egy hecckampánnyá nőtte ki magát, de az alapjáról nem beszélünk".
Ugyanakkor úgy véli, hogy Aranyosinak is illene bocsánatot kérnie. Még ha nem is tartja uszítónak az Aranyosi által mondottakat, a megfogalmazás mégis "kifejezetten bántó volt".
Úgy gondolja, hogy komoly kihívást jelent a kérdés, miszerint "hol található az a vonal, ami elválasztja a véleménynyilvánítás szabadságát a társadalmi harmónia és az egyéni tisztelet között. Tapasztalataim szerint ezen a vidéken egyre inkább a határok feszegetésére törekszünk, amikor a véleménynyilvánítás jogát gyakoroljuk, ám ha elérkezik az idő, hogy ezeket a határokat kijelöljük, gyakran a cenzúra régi, jól ismert ösvényeire lépünk."
Kifejezetten hátrányos - tette hozzá - ha valaki ellen vadászatot indítunk, sokkal hasznosabb, ha teret adunk neki arra, hogy átgondolja a döntéseit és lehetőséget kapjon a változásra.
Dombóvári István is megszólalt, szerinte barátja-kollégája senkit nem akart megbántani. A közmédiának inkább szerinte azzal volt problémája, hogy mostanában kormányellenes hangokat kongatott. A Karinthy-gyűrű elvétele szerinte "figyelmeztetés minden művésznek: annak szól, aki ugrál".
Tóth Edu úgy véli, hogy „Aranyosi minden közegben a csapat szórakoztató figurája, egy igazi gátlástalan, humoros karakter, akire most egy profi stáb figyelt fel, hogy korábbi fellépéseiből kiragadott részleteket elemezzenek.” Rámutat arra is, hogy „a cigány gyerekek a legnagyobb vesztesek ebben az egész ügyben, hiszen jelenleg mindenki Aranyosi kijelentéseiről beszél, de ez nem fogja megoldani a szegregációval kapcsolatos problémákat, és nem segít a cigány gyerekek iskolai nehézségein.”