Két forró nyár közepette: 2025-re ezek a kihívások már valóságos fenyegetésként lépnek be életünkbe.

Kevesebb gyerek születik, többen kapnak sztrókot, másképp - vagy egyáltalán nem - hatnak a gyógyszerek. Év végi vissza- és előrepillantás a klímaváltozás kevésbé ismert hatásaival kapcsolatban.
Nyaranta romlik, hűvösebb időben javul a rendszeres gyógyszerszedésre szoruló betegek állapota - erről számolt be a kánikula kellős közepén a The New York Times. A tanulságra ott is érdemes felfigyelni, ahol nem amerikai viszonyok érvényesek. A lap főképp azokról a betegekről írt, akik az ottani betegbiztosítás sajátosságai miatt postán kapják az állandó gyógyszerüket. Kiderült, hogy szállítás közben a magas hőmérséklet miatt jó néhány medicina hatása csökken vagy teljesen elillan. Néhány éve amerikai kutatók látványosan szemléltették ezt a hatást, amikor hőérzékelőket helyeztek el nyáron kiszállított csomagokban. Bár idehaza elvileg nem fordulhat elő, hogy vényköteles gyógyszerek futárral vagy postán érkezzenek, arra azért érdemes gondolni, hogy meleg helyen tönkremehetnek olyan életmentő, ráadásul azonnal alkalmazandó gyógyszerek, mint például az inzulin vagy az allergiás roham esetén szükséges injekció, ismert nevén az Epipen.
Ha valaki csokoládét, arckrémet vagy éppen egy csokor virágot szeretne csomagautomatába rendelni, nyáron érdemes alaposan átgondolnia a fémszekrények belsejének körülményeit. A Packetától kapott válaszaink alapján a csomagszolgáltatók véleménye szerint a helyzet még nem vált sürgetővé. Az automaták "bizonyos szinten képesek ellenállni a külső hatásoknak". Emellett fontos megjegyezni, hogy "nem tudunk romlandó vagy hőmérséklet-ingadozásoknak érzékeny termékeket szállítani, mivel nem tudjuk garantálni az ezekhez szükséges optimális tárolási és szállítási körülményeket".