Ilyen csodát még sosem tapasztaltunk! Baranyában egy különleges lényre bukkantak: egy félig róka, félig aranysakál hibridre! Nézd meg a videót, és ismerd meg ezt a lenyűgöző állatot!


A Nimród vadászújság szerdai közösségi posztja szerint a Baranya megyei Hunor-Almamellék Vadásztársaság területén egy különleges hibridet, valószínűleg aranysakál és róka kereszteződéséből származó egyedet ejtettek el. Ha a genetikai tesztek megerősítik, hogy a terítékre került állat valóban félig róka, félig aranysakál, az a vadbiológia terén igazi szenzációt jelentene.

A Nimród tájékoztatása szerint a ragadozót egy helyi vadásztársaság tagja terítette le egy éjszakai vadászat során. A birtokbavételkor azonnal feltűnt neki, hogy a rókának tűnő állat hátulja és csonka farka egyértelműen az aranysakál jellegzetességeit mutatja. A lehetséges hibridizáció megerősítése érdekében további biológiai vizsgálatokra van szükség, ezért a társaság hivatásos vadásza mintavételezést végzett - számolt be róla a vadászújság.

A két tájegységi fővadász, Papp János András és Fodor János, aktívan részt vett az ügy kivizsgálásában, miután a mintákat a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) gödöllői Szent István Campusára küldték további genetikai elemzésre. Ezt a fontos információt a társaság hivatásos vadásza osztotta meg a vadászújsággal. Amint az egyetem laboratóriumi vizsgálatainak eredményei rendelkezésre állnak, a Dunántúli Napló is tervez beszámolni a fejleményekről.

A Somogy megyei napilapnak a témával kapcsolatban Lanszki József, a MATE Kaposvári Campusának professzora, a téma szakértője nyilatkozott még március végén.

Ahogy a professzor kifejtette, léteznek hazai adatok is e jelenségről, azonban elsőként Horvátországban figyelték meg, hogy az aranysakál kutyával párosodik. Ez főként a peremterületeken fordul elő, ahogy a faj észak felé terjeszkedik – hangsúlyozta. Ugyanakkor megnyugtatott minket, hogy nem kell attól tartani, hogy a kutya és sakál hibridjei elszaporodhatnának. Az aranysakál elegendő egyeddel rendelkezik ahhoz, hogy megtalálja a megfelelő párt, így a kereszteződés egy másik fajtával nem indokolt.

Aranysakál és róka - Valóban nem úgy híresült el, hogy gyűlölik egymást?

Az almamelléki eset annál is érdekesebb, hogy a vadászok általános tapasztalata szerint a róka és az aranysakál a természetben kifejezetten ellenséges egymással. Mindezt megerősíteni látszik az online enciklopédia vonatkozó szócikke is, amely szerint az aranysakál fő táplálékkonkurensei a vörös róka - Magyarországon 72 százalékos átfedéssel - és a szürke farkas. Ennek megfelelően az aranysakál a nála egyébként kisebb termetű rókát megtámadja, élőhelyéről kiszorítja.

Related posts