Magyarország hat helyezést javított az IMD nemzetközi versenyképességi ranglistáján, ami figyelemre méltó előrelépést jelent a gazdasági teljesítmény és a versenyképesség terén.

A rangsor összesen húsz alfaktorából tizenötben javult Magyarország pozíciója. A legnagyobb előrelépést a technológiai infrastruktúra és az intézményi környezet területén értük el, míg a legjobb eredményeket a külkereskedelem, az árak, valamint a kutatási infrastruktúra mutatta idén.
Formáljuk meg a szöveget egyedibb stílusban: "Első lépésként egy versenyképes adórendszer megteremtése kulcsfontosságú, hiszen ez biztosítja a gazdasági dinamizmust. Ezt követi a megbízható infrastruktúra kiépítése, amely alapot ad a fejlődéshez és a befektetések vonzásához. Végül, de nem utolsósorban, az árversenyképesség fenntartása elengedhetetlen a piaci pozíciók megőrzéséhez és a fogyasztói igények kielégítéséhez."
A globális IMD-ranglistát Svájc uralja, míg Szingapúr és Hong Kong követik a sorban. Az élen négy európai nemzet is helyet kapott: Dánia, Írország, Svédország és Hollandia. A magyar csapat hat pozíciót javítva megelőzte Romániát, Görögországot, Lengyelországot és Horvátországot, így közelebb került Szlovéniához és Olaszországhoz is.
Az IMD nemzetközi rangsora arra is rámutat, hogy az Európai Unió versenyképessége romlik, ugyanakkor a V4-es országok jól teljesítenek, egyedül Szlovákia csúszott vissza a rangsorban.
A kormány határozottan kiáll amellett, hogy Magyarország erőforrásait Brüsszel elképzeléseivel szemben nem Ukrajnára, hanem a magyar családok és vállalkozások támogatására összpontosítja. A célkitűzés változatlan: megőrizni a 2010 óta létrejött 1 millió új munkahelyet, újakat létrehozni, növelni a béreket, és biztosítani, hogy minden magyar állampolgár tapasztalja meg a gazdasági növekedés kedvező hatásait. Ennek jegyében a kormány 2026-ra körülbelül 5050 milliárd forintot szán gazdasági fejlesztésekre, miközben megvalósítja Európa legnagyobb adócsökkentési programját.