Fény és Érzelem – Gallainé Nagy Erzsébet lenyűgöző fotókiállítása az MMK falain belül Fedezze fel a fény és érzelem varázslatos világát Gallainé Nagy Erzsébet új fotókiállításán az MMK-ban! Az alkotó képei egyedülálló módon ötvözik a természetes világ sz
Május 5-én, hétfőn 17 órakor különleges fotókiállítás nyílik a dunaújvárosi Munkásművelődési Központban (MMK). Az esemény keretein belül Gallainé Nagy Erzsébet és Rajnai István második alkalommal mutatják be alkotásaikat a Kép és Hang sorozat részeként. Ne hagyd ki ezt az izgalmas művészeti eseményt!
Gallainé Nagy Erzsébet számára a fényképezés több mint csupán hobbi; ez egy igazi szenvedély, amely mindennapjainak elengedhetetlen részévé vált. Négy évvel ezelőtt kezdett komolyabban foglalkozni a fotóművészettel, és azóta - ahogy ő fogalmaz - "nem tudok nem fotózni". Amikor nem készít felvételeket, úgy érzi, mintha valamiből hiányozna, mintha kimaradna egy különleges élményből. Fényképezőgépe mindig nála van, hiszen sosem lehet tudni, mikor érkezik az a varázslatos pillanat, amelyet érdemes megörökíteni. Fotósként impulzív természetűnek vallja magát: nem tervez előre, nem várja meg a tökéletes beállításokat - az adott pillanat és a látvány érzelmi hatása vezérli a döntéseit. Ez az ösztönös látásmód adja meg képeinek különleges érzékenységét.
Gallainé Nagy Erzsébet lenyűgöző kiállítása hétfőn debütál az MMK folyosógalériáján.
A "Fény és érzelem" című kiállítás egy varázslatos vizuális élményt kínál, melyet egy zenei minikoncert tesz még emlékezetesebbé – mindezt Rajnai István, a TRIO+ együttes kiváló tagjának közreműködésével. A tárlat ünnepélyes megnyitóját Szmodics László vezeti 17 órakor az MMK folyosógalériáján. A kiállítás június 13-ig várja a látogatókat. A művészet és az alkotás öröme kapcsán Gallainé Nagy Erzsébettel folytattunk beszélgetést.
A "Fény és érzelem" cím valóban sokatmondó, hiszen a fény általában a tudatosságot, az ismeretet és a tisztánlátást szimbolizálja, míg az érzelem a belső világunk, a szenvedély és az emberi kapcsolatok mélységeit tükrözi. E két fogalom összefonódása arra utalhat, hogy a téma a belső világunk fénybe állítására, az érzelmeink megértésére és kifejezésére összpontosít. Ez a tematika azt vizsgálja, hogyan hatnak ránk a különböző érzelmek, és hogyan tudjuk ezeket a fény által, vagyis a tudatosságunk, az önismeret és a kreativitás révén kifejezni. A fény és az érzelem együtt a művészet és az élet mélyebb megértését célozza, lehetőséget adva arra, hogy feltárjuk, hogyan tükröződnek a belső érzéseink a külvilágban.
Két központi motívum, amelyekhez folyamatosan visszatérek, a fény és árnyék varázslatos tánca, valamint az emberi érzelmek kifejezése. Számomra minden kép egy történetet mesél el. Egy arckifejezés, egy mozdulat, egy múló pillanat, amelyben benne rejlik az élet esszenciája. Ezért választottam a "Fény és érzelem" címet – mert ezek a két elem adják meg a képeim valódi lényegét.
Hogyan kerülnek életre ezek a képek? Tudatos tervezés áll mögöttük, vagy inkább a pillanatok mágikus sodrása irányítja a folyamatot?
Teljesen impulzív típus vagyok. A fényképezőgép szinte mindig a kezem ügyében van, és bármit is látok, azt azonnal rögzítem. A képek megtervezése sosem vonzott; számomra a váratlan pillanatok hozzák az igazi inspirációt. A fotózás számomra olyan létfontosságú, mint a levegő – ha nem csinálom, azonnal érzem a hiányát. Olyan is volt már, hogy azt mondtam: ki kell mennem, mert már elvonási tüneteim vannak.
- Mióta foglalkozik fotózással komolyabban?
Négy évvel ezelőtt vettem észre, hogy a fényképezés iránti érdeklődésem sokkal mélyebb, mint csupán a családi pillanatok megörökítése. Korábban mindig a kezem ügyében volt a fényképezőgép, de nem igazán tudatosan használtam. A valódi változás a nyugdíjba vonulásom után következett be: ekkor kezdtem el felfedezni a fényképezés világát, olvasni a művészetéről, és követni elismert fotósokat. Ez a felfedezőút pedig nem csupán hobbivá, hanem a szenvedélyemmé vált.