Ez az újonnan felfedezett alagút egy izgalmas útvonalat nyithat meg, amely elvezethet az ókori Egyiptom legendás királynőjének, Kleopátrának a sírjához.


Lehetséges, hogy a közeljövőben felfedezik az ókori Egyiptom legendás fáraójának, Kleopátrának a sírhelyét?

A föld mélyén, mintegy 13 méterrel a felszín alatt, egy lenyűgöző, több mint 1300 méter hosszú és körülbelül 2 méter magas alagutat fedeztek fel az Alexandriától nyugatra található "Taposiris Magna" ősi városban végzett ásatások során. Ez a titokzatos járat állítólag Kleopátra, az ókori Egyiptom legendás királynőjének sírjához vezethet – számolt be róla a Telegraph.

A kutatók, köztük Kathleen Martinez dominikai régész, az alagutat "geometriai csodának" nevezték el, kiemelve, hogy formavilága szoros párhuzamot mutat a görög Jubilino alagúttal. Noha az említett alagút hosszabb a Jubilinónál, egykor az utóbbit is a legjelentősebb mérnöki teljesítmények között tartották számon.

Sokan vélik úgy, hogy az alagút hajdanán több mint 15 000 ember vízellátását biztosította, hasonlóan a görögországi Jubilino alagúthoz.

A kutatók rámutattak, hogy a templom alatt zajló régészeti feltárások rendkívül összetett feladatnak bizonyultak. Ennek fő oka, hogy az alagút egy szakaszát a Földközi-tenger hullámai alatt tárták fel, miközben a templom története során számos földrengés rázta meg, amely súlyos károkat okozott az építmény szerkezetében.

A kutatók megállapítása szerint az alagút a Ptolemaioszi időszakra, azaz Kr.e. 304 és 30 közé tehető. Ez az időszak egybeesik Kleopátra uralkodásával, aki Egyiptom trónján Kr.e. 51-től 30-ig ült. A régészek a templom területén számos izgalmas leletre bukkantak, köztük érmék is fellelhetők, amelyeken Kleopátra és Nagy Sándor neve és arcképe is megjelenik. Emellett találtak fej nélküli szobrokat, továbbá Ízisz istennőt ábrázoló szobrokat is, valamint különböző formájú és méretű figurákat, amelyek gazdagítják a hely történelmét.

Kleopátra, a Ptolemaioszi Egyiptom utolsó uralkodója, tragikus sorsú életének végéhez érkezett, miután férje, Marcus Antonius, a római hadvezér, öngyilkosságot követett el. A történészek szerint a fáraónak alapos elképzelései voltak arról, hogyan szeretné, hogy őt és szeretett férjét közösen helyezzék végső nyugalomra, ami egy szimbolikus és mély érzelmi döntés volt a végső búcsú pillanataiban.

A régészek most arra a következtetésre jutottak, hogy az újonnan felfedezett alagút mögött rejtőzhetnek a rég eltűnt sírok.

"Ez a helyszín tökéletes Kleopátra sírjának felfedezéséhez. Ha csupán egy százalék esély is létezik arra, hogy Egyiptom utolsó fáraója itt nyugszik, akkor az én küldetésem, hogy rátaláljak" - nyilatkozta Martinez a Heritage Key blognak.

"Amennyiben a sírt felfedezik, az a XXI. század egyik legjelentősebb áttöréseként fog vonulni be a történelembe" - tette hozzá.

A környéken végzett ásatások során a régészek egy alagúthálózatot is feltártak, amely a King Marriott-tótól a Földközi-tengerig húzódik.

Related posts