Ez a történet mélyen megérintette a miskolci közösséget - egy brutális bűncselekmény, amely egy családi konfliktusból eredt.


Rendkívül fordulatos események sorozatának tanúja lehetett az, aki egy egyszerű, baráti találkozóra érkezett, ám az este fokozatosan sötét fordulatot vett. A nevetések és a jókedv hamarosan helyet cseréltek a feszültséggel teli pillanatokkal, amik mindenkit megráztak. Az a kellemes kezdés, ami reményteljes ígéretet hordozott, váratlanul egy drámai eseménnyé alakult.

A bírósági ügy részletei szerint a vádlott nő 2024 februárjában, Miskolcon található lakásukban heves szóváltásra került sor élettársával, aki szintén ittas állapotban volt. A veszekedést követően mindkét fél kölcsönösen bántalmazta egymást, majd a nő egy számítógép kábelt kétszer a férfi nyaka köré tekerve fojtogatta őt, egészen az ájulás közeli állapotig.

Szörnyű vége lett az iszogatásnak: számítógép kábellel fojtogatta élettársát

Mindketten a földre estek, majd a sértett kiszabadult a fojtásból. A vádlott ezt követően a konyhából magához vett egy 28 cm penge hosszúságú kést, azzal a sértett hasa irányába szúrt, ezt azonban a férfi elhárította. A nő ezután a késsel két alkalommal a sértett fejét megsebesítette, aki emiatt vérezni kezdett. A terhelt ekkor a cselekményét befejezte, kifejezte abbéli reményét, hogy a sértett elvérzik, majd távozott a lakásból.

A vádlott által végzett zsinegelés, figyelembe véve az alkalmazott erő intenzitását, a sértett fulladásos halálát idézte volna elő, ha a nyak elnyomása 3-4 percig folytatódott volna. A halálos kimenetel elmaradása a nyak leszorításának időtartamától függött, amely a sértett védekezési és elhárító reakcióinak volt köszönhető.

A bűncselekmény elkövetőjére komoly következmények leselkednek.

A bíróság döntése értelmében a vádlottat emberölés kísérlete miatt 6 év börtönbüntetésre és 6 év közügyektől eltiltásra ítélték, figyelembe véve, hogy a terhelt nem bocsátható feltételes szabadságra. A büntetés kiszabása során a törvényszék enyhítő tényezőként értékelte a sértett közrehatását, valamint azt, hogy a vádlott cselekménye kísérleti stádiumban maradt. Ugyanakkor súlyosító körülményként jelent meg a terhelt korábbi büntetett előélete, az önhibából adódó ittas állapot, a cselekmény elkövetésének kitartó módja, valamint az is, hogy a bűncselekményt közeli hozzátartozója ellen követte el. Továbbá, az elkövetéshez használt eszközök különösen veszélyes voltát is figyelembe vették a döntés során.

Az ítélet még nem végleges. Az ügyészség három munkanapot biztosított a jogorvoslati igény bejelentésére. A vádlott és védője elsősorban a felmentésért, másodsorban pedig a büntetés enyhítéséért folyamodtak fellebbezéssel. Az ügy a Debreceni Ítélőtáblán folytatódik - tájékoztatta a közvéleményt a Miskolci Törvényszék.

Related posts