Egyetlen titkos összetevő képes varázslatosan tökéletessé tenni a főzelék állagát.

A főzelék a magyar gasztronómia egyik legkedveltebb, ugyanakkor legnagyobb kihívásokkal teli étke. Akár a legfrissebb zöldségekkel dolgozol, a végeredmény mégis lehet híg leves vagy éppen ellenkezőleg, egy falatnyi betonkemény püré. De ne csüggedj! A titok nem a varázslatban rejlik, hanem a megfelelő technikák alkalmazásában. Ha ezeket elsajátítod, a főzelék sűrítése sosem lesz többé probléma!
Nem árulunk el nagy titkot, ha azt mondjuk, a jó főzelék kulcsa a sűrítés. Ez adja meg a főzelék igazi karakterét, ettől válik laktatóvá és ízletessé. Habár sokan hűségesen ragaszkodnak egy-egy bevált módszerhez vagy titkos praktikához, a valóság az, hogy többféle út is vezet a főzelékek paradicsomába. Kísérletezz bátran, és találd meg a saját ízlésedhez leginkább illő sűrítési technikát!
Itt van három garantáltan hatékony módszer, amellyel biztosan elkerülheted a csalódásokat:
Ez az egyik legismertebb technika. Keverjünk el 1 evőkanál lisztet vagy étkezési keményítőt kb. fél deci hideg vízben csomómentesre, és lassan, folyamatos keverés közben öntsük a főzelékhez. Fontos, hogy mindig forraljuk ki a habarást, különben lisztes íze marad az ételnek.
Ha éppen nincs otthon liszt, vagy egyszerűen csak nem rajongunk érte, bátran alkalmazzuk a zöldséget sűrítőként! Főzés közben vegyünk ki egy adagot a megfőtt zöldségből, turmixoljuk simára, majd ezt a krémes keveréket adjuk vissza a főzelékhez. Így nemcsak sűrűsödik az étel, hanem ízletesebbé is válik!
Különösen jól működik ez a módszer krumpli-, sárgarépa-, zöldborsó-, vagy tökfőzeléknél - természetes, selymes állagot ad, plusz még gazdagabbá teszi az ízét is.
Ha sem a liszt, sem a turmixgépes varázslat nem tudta sűríteni a főzeléket,
Kellemes, diszkrét ízvilága van, amely nem nyomja el az étel eredeti ízét - sőt, egy csipetnyi pirított zsemlemorzsa még különleges karaktert is kölcsönözhet neki.