Dömötör Csaba bejelentette, hogy az Európai Néppárt együttműködési megállapodást kötött a szocialista és liberális frakciókkal. Ez a lépés új lehetőségeket teremt a politikai párbeszédben és a közös célok megvalósításában.
"Ez a megállapodás azt jelenti, hogy miközben az európai választók júniusban a változásra szavaztak, a baloldali-néppárti koalíció a változatlanság politikáját szeretné továbbvinni" - mutatott rá.
Mint mondta, a megállapodás szövege szerint a baloldali-néppárti frakciók együttműködése az egész európai parlamenti ciklusra szól, tehát öt évre.
Az aláírók támogatják a migrációs paktum teljes végrehajtását, amely a bevándorlók szétosztásáról szól, és súlyos büntetéseket helyez kilátásba azok számára, akik nem kívánnak részt venni benne. Kiállnak továbbá Ukrajna háborús támogatása mellett, elutasítva a béketárgyalásokat, függetlenül az amerikai választások eredményétől és a háború eszkalációjának növekvő esélyeitől. Továbbra is fenntartják a jogot, hogy használják a jogállamisági eszközt, és támogatják, hogy Magyarország uniós forrásait visszatartsák - taglalta.
Kiemelte: "A megállapodás magában foglalja, hogy az Európai Unión belül új bevételi forrásokra van szükség, ami azt jelenti, hogy további terheket hárítanak az európai polgárokra és cégekre, hogy orvosolják a kialakult, fenntarthatatlan helyzetet. Ez a helyzet abból fakad, hogy a háború miatt elapadtak a pénzügyi források, és a költségvetés kiürült."
Dömötör Csaba kiemelte, hogy a baloldali-néppárti megállapodás alapvetően nem egyeztethető össze Magyarország érdekeivel. Az ország elutasítja a bevándorlást, és a migráció helyett a határvédelemre helyezi a hangsúlyt. Ezen felül kifejezetten ellenzi a háborúkat, és nem kívánja, hogy a konfliktusok következtében az Európai Unió pénzügyi forrásai kiürüljön. Továbbá, Dömötör hangsúlyozta, hogy nem támogatja, hogy Brüsszel nagyobb pénzügyi mozgásteret kapjon a tagállamok kárára.
Hangsúlyozta továbbá, hogy...
"Így tehát Gyurcsány Ferenc és Magyar Péter szövetsége valójában azoknak a csoportját képviseli, akik már hosszú évek óta saját hazájuk ellen dolgoznak, és akik számára kötelezővé vált, hogy mindig az EPP nézeteihez igazodjanak. A gyakorlatban ez mit is jelent? Ez a következménye annak, amikor egy politikust a brüsszeli elit a magyar közvélemény elé tár." - hangsúlyozta.
Hozzátette, hogy míg a szocialista és liberális frakciók nagy büszkeséggel jelentették be a paktumot, addig az EPP megpróbálta "elsunnyogni" az erről való tájékoztatást.
Dömötör Csaba nyilatkozatában kiemelte, hogy "Ez a megállapodás lényegesen hatással lesz arra, hogy a Patrióta frakció szerdán milyen döntést hoz az Európai Parlamentben az új Európai Bizottság teljes struktúrájáról."