Debreciner: Az akkumulátorgyárak Debrecenben több vízhez férnek hozzá, mint a kiszáradó tavak.

A Debreciner által közzétett információk szerint a debreceni akkumulátoripari fejlesztésekhez a magyar kormány több vízmennyiséget biztosít a Tiszából, mint amennyit a Nagyerdő vagy az erdőspusztai tavak megóvására szánna. A cikk arra is rámutat, hogy az akkugyárak működése révén részben állami forrásokból érkező víz kerül Debrecenbe, amelyet egyébként uniós támogatásból finanszíroznának.
A debreceniek a Civaqua-program folytatásában bíznak, hogy megóvják a nagyerdei Békás-tavat, amely egyre inkább kiszárad, valamint a haltetemektől bűzlő erdőspusztai tavakat is. Azonban a második ütem finanszírozása olyan európai uniós forrásokból történne, amelyekhez a kormány a jogállamisági feltételek nem teljesítése miatt jelenleg nem fér hozzá – hívta fel a figyelmet a Debreciner.
Balázs Ákos, a környezetvédelemért felelős alpolgármester, nemrégiben bejelentette, hogy a Civaqua projekt elindítása az EU-s támogatások beérkezését követően várható. A hír kapcsán a sajtó hangsúlyozta, hogy
A debreceni önkormányzat és a Debreceni Vízmű tájékoztatása szerint az Észak-Nyugati Gazdasági Övezet, ahol az EVE Power és a BMW-gyár található, napi legfeljebb 1900 köbméter hígító vízhez jut a Keleti-főcsatornából. Ezzel szemben a Déli Gazdasági Övezet, amely otthont ad a CATL akkumulátorgyárnak és számos egyéb hasonló fejlesztésnek, napi maximum 5500 köbméter vízmennyiséget kap.
A Debreciner értesülései szerint a cégek számára ivóvízminőségű vizet fognak biztosítani. A helyi vezetés tájékoztatása szerint a szükséges infrastruktúra fejlesztése és a rendszer működtetése kormányzati forrásokból, a betelepülők közműfejlesztési hozzájárulásaiból, valamint a fogyasztás arányában megállapított szolgáltatási díjakból fog megvalósulni.
A debreceni akkumulátoripari beruházásoknak több, a Tiszából odavitt vizet szán a magyar kormány, mint amennyit akár a Nagyerdő, akár az erdőspusztai tavak megmentésére.