Húsvéti emlékek a hatvanas évekből: Csokinyuszik és festett tojások varázslatos világa (galéria)


Napjainkban megszámlálhatatlan féle dísz kerül elő a húsvét közeledtével. Nem volt ez mindig így, viszont az biztos, hogy vannak már nagyon régi hagyománynak számító húsvéti kellékek.

Bár a hatvanas években a húsvéti ünneplés sokkal szerényebb keretek között zajlott, a készülődés varázsa akkor sem hiányzott. Ebben az időszakban igen népszerűvé váltak a patkolt tojások, a színesre festett tojások, a virágzó barkaágak, sőt, a csokinyuszik is nagy népszerűségnek örvendtek.

A tojáspatkolás egy különleges tojásdíszítési módszer, amely fémrátétek alkalmazásával valósul meg, és rendkívüli precizitást igényel. Legendák szerint ezt a technikát a kovácsok fejlesztették ki, hogy bemutathassák ügyes kezük mesterségbeli tudását és kreativitásukat.

Különleges ünnepi meglepetés volt a kovácsoltvas, vagy éppen a lágyabb fémből készült díszekkel díszített patkolt tojás.

Sokan nem gondolnánk, de a csokinyuszi már az 1920-as évekre kezdett igazán népszerűvé válni, ám ekkor még tömör csokiból készült. A ma általános üreges változat csak később, a háború után jelent meg.

Divat volt ekkoriban még a hagyományos festett tojás is, melyhez rengetek mennyiségű friss tojás került eladásra az ünnepi időszakban.

Related posts