A világ egyik legkiemelkedőbb befektetője, aki pályafutása során számos rekordot döntött meg, nemrégiben bejelentette, hogy 94 évesen úgy döntött, visszavonul.

Warren Buffett bejelentette, hogy az év végén búcsút int a Berkshire Hathaway befektetési társaság vezérigazgatói posztjának.
Az "Omaha orákulumaként" elhíresült veterán befektető, Warren Buffett szombaton osztotta meg gondolatait a Berkshire Hathaway éves vállalati gyűlésén, amelyet a Nebraska állambeli Omaha szívében rendeztek meg. A közel 40 ezer fős közönség előtt Buffett váratlanul bejelentette, hogy átadja a vezetést Greg Abel alelnöknek, ezzel új fejezetet nyitva a vállalat történetében.
"Ez a döntés valóban meglepett engem is!" - mondta a 94 éves Buffett, aki a BBC beszámolója alapján jól láthatóan meglepte Greg Abelt is. Buffett hozzátette, hogy a választásról mindössze két gyermeke, Howard és Susie voltak tájékoztatva addig a pillanatig.
Ahogy emlékeztettek minket, Warren Buffett négy évvel ezelőtt már utalt arra, hogy Abel fogja átvenni a vezetői posztot, de a lemondás időpontját nem tette közzé. A milliárdos a Berkshire Hathawayt egy csődbe ment textilgyártóból alakította át egy 1,16 billió dollár (870 milliárd font) értékű befektetési óriáscéggé, ezért sokan a világ legnagyobb sikerű befektetői között emlegetik.
A Berkshire Hathaway ma már több mint 60 vállalat irányítását látja el, köztük olyan neves nevekkel, mint a Duracell elemgyár, a Geico biztosító, vagy éppen a Dairy Queen étteremlánc. Ezen kívül jelentős részesedéssel bírnak számos más híres cégnél is, például az Apple, a Coca-Cola, a Bank of America és az American Express esetében. A Bloomberg által készített elemzés alapján Buffett áprilisban...
A szombati baráti beszélgetés során kifejtette, hogy távozása után sem tervezi a Berkshire-részvényei eladását. Ugyanakkor arra is utalt, hogy a jövőben adományozni fogja ezeket a részvényeket, ami egybeesik korábbi kijelentéseivel, miszerint vagyona jelentős részét jótékony célokra szeretné fordítani.
Warren Buffett a beszélgetésen utalt arra is, hogy Donald Trump vámjai visszaüthetnek, és azt mondta: szerinte az Egyesült Államoknak nem szabadna "fegyverként használnia a kereskedelmet"."Szerintem nagy hiba, amikor 7,5 milliárd ember nem nagyon kedveli az embert, és közben 300 millióan arról hencegnek, hogy ők hogyan teljesítettek. Nekünk kereskednünk kellene a világ többi részével. Nekünk azt kellene tennünk, amihez mi értünk a legjobban, nekik pedig azt kellene tenniük, amihez ők értenek a legjobban" - fogalmazott.