### 5 Tini Horrorfilm, Ami Már Nevetségesen Silány 1. **Sötét Titkok a Szakközépben** A történet középpontjában egy szakközépiskola áll, ahol a diákok egy régi legendát követve felfedeznek egy titkos szobát. A szoba tele van elavult technológiával é

Ezekben a filmekben az "annyira rossz, hogy már jó" jelenség új dimenzióba lépett.
Ne szépítsük a dolgokat: bőven akad példa a remek slasherekre, kezdve a Halloweentől (1978) egészen a Péntek 13-ig (1980) és Sikolyig (1996). Azonban kétségtelen, hogy a horror ezen alműfaja, amelynek lényege csupán annyi, hogy egy csapat fiatal hirtelen a rém módszeres mészárlásának céltáblájává válik, jóval több gyenge darabot produkál, mint bármely másik filmes zsáner. Persze a silány slasherek között is találunk olyanokat, amelyek annyira pocsékok, hogy a nézőknek mégiscsak jó szórakozást nyújtanak. Íme öt olyan tinihorror, amely kacagtatóan borzalmas.
A Péntek 13 sikerét követően, egy év elteltével debütált ez a film, amely nyilvánvalóan a kultikus tábori horror sikerének vonzerejét kívánta kihasználni. A történet középpontjában fiatalok állnak, akik szórakozásból kicsúfolják a tábor gondnokát, ám a csíny következményeként az férfi rettenetesen megég. Öt év múlva azonban visszatér, hogy egy vérfagyasztó bosszút álljon, miközben egy sövényvágó olló válik a kegyetlen eszközévé.
Az évek alatt jelentős rajongótáborra tett szert, amiért hálás lehet a nyolcvanas évek nosztalgikus hangulatának és a film nyers, provokatív esztétikájának.
Na, ennek a filmnek már a magyar címe is nevetséges, de az angol se sokkal különb: Psycho Cop. A címbeli zsaru amúgy nem is olyan rossz fej, hiszen a sztori szerint bár van egy őrült oldala, ami gyilkosságokra készteti, a célpontjai ezúttal korrupt rendőrök, akik bulit tartanak a hétvégén egy isten háta mögötti házban. Vesztükre, ugyanis emberünk egyenként levadássza őket. A Veszett kopó rögtön videokazettára érkezett, amit azonnal megértünk, ha megnézzük:
Jared Leto szerencsétlen sorsa úgy tűnik, hogy folytatódik: a DC univerzumban Joker szerepében, a Marvelnél pedig Morbiusként bizonyította, hogy nem mindenki született szuperhősnek. Ha csak egy kicsit is jobban visszatekintenénk, talán azt mondhatnánk, hogy nem mindig volt ez így, de az 1998-as Rémségek könyve már akkor sem aratott osztatlan sikert. Az eredeti címe, Urban Legend, már önmagában is sejteti, hogy a film a városi legendák sötét világába kalauzol minket. A koncepció ígéretes, a megvalósítás viszont sajnos inkább a nevetségesség határvonalán egyensúlyozik. A történet középpontjában egy egyetem áll, ahol a gyilkos olyan bűncselekményeket követ el, amelyek a közismert városi legendákból merítenek inspirációt. A főszereplő, egy bátor egyetemista lány és barátai nyomozásba kezdenek, hogy elkapják a gyilkost, mielőtt ők maguk válnának a következő áldozattá. Bár a film nem igazán tud új utakat törni, inkább a műfaji klisék kényelmes biztonságába húzódik vissza, mégis van benne valami, ami képes megfogni a néző figyelmét.
A címben említett kisvárosban játszódó horrorfilm középpontjában Brittany Murphy áll, aki a seriff lányát alakítja. Ő és apja, a seriff, közösen próbálják kézre keríteni a helyi sorozatgyilkost, aki egy különös és rémisztő célt választott: a szüzeket. Az igazi káosz azonban akkor kezdődik, amikor a gyilkosságok híre elterjed, és a város lakói pánikba esnek; mindenki szexuális kapcsolatra törekszik, hogy elkerülje a gyilkos figyelmét. A Cherry Falls határvonalon egyensúlyozik, de sajnos nem tudja elkerülni a bukást. A film megpróbálja ötvözni a horror és a vígjáték elemeit, de végül nem tudja megvalósítani a kívánt hatást, és a történet sok helyen zavaros és kiszámítható lesz. A feszültség helyett inkább a felületes poénok dominálnak, ami miatt a film elmarad a várakozásoktól.
Ez a film valóban rendkívül szórakoztató élményt nyújt, mintha egyszerre két különböző történetet követnénk: az egyik, amit a vásznon látunk, a másik pedig az, amit az alkotók eredetileg megálmodtak. Érdekes, hogy a jelenetek sosem váltják ki azt a hatást, amit a készítők szándékoztak elérni. Igazi antislasher és antivígjáték, ami minden elvárást felülmúl!
A Péntek 13-franchise számos felemás folytatást élt meg az évek során, de a jubileumi tizedik rész, amely egy úttörő próbálkozásnak indult, sajnos a legkínosabbá vált. Érdekes módon, az 1986-os hatodik rész a sorozat legjobbjának bizonyult. A Jason X című film egy slasher sci-fi, amely 2455-ben játszódik. A cselekmény középpontjában a hírhedt hokimaszkos gyilkos, Jason Voorhees áll, akit a kormány elfogott és egy fagyasztókamrába zárt, hogy örökre megszabaduljanak tőle. Azonban a dolgok hamarosan váratlan fordulatot vesznek…
A Jason X merész lépése mindenképpen figyelemre méltó, hiszen az űr nem éppen a klasszikus tábori tinihorrorok színhelye. Ugyanakkor az egész film annyira jelentéktelen és abszurd, hogy valóban csak bűnös élvezetként fogyasztják, még a Péntek 13 sorozat igazi hívei is.